گردهمایی فاطمیون در حسینیه عاشورا

 

🔴برگزیده ای از سخنان دکتر فریدون حسنوند در گردهمایی فاطمیون در حسینیه عاشورا

✅نماینده مردم اندیمشک در گردهمایی فاطمیون بیان داشت: زنده نگه داشتن ایام فاطمیه فقط برگزاری مراسم برای این بانو و سرور دوعالم نیست بانویی که سید و زینت دوعالم است نیست بلکه ایام فاطمیه زنده نگه داشتن روایت تاریخ پر فراز و نشیب اسلام است. ایام فاطمیه زمان بازگو کردن مظلومیت پیامبر (ص)، علی (ع) و شیعه در طول تاریخ است ایام فاطمیه روایت جفاهایی است که در راه اسلام به پیامبر و مولای متقیان علی (ع) و حضرت زهرا (س) گذشت ایام فاطمیه ایام رفتارهای منافقانه ای است که از کسانی سر زد که روزی از یاران و اصحاب رسول الله بودند اما در روز دیگر سیلی به صورت دختر پیامبر زدند

✅وی افزود: ایام فاطمیه برای یاد آوری مردان رشیدی است که اندک شدن اما در کنار تابوت حضرت زهرا (س) ماندن، ایام فاطمیه برای بازگو کردن فضایی است پر از تردید و ابهام و لفاف اما راه روشنی از نبوت به امامت و از حضرت محمد(ص) به حضرت علی(ع) است.

✅وی ضمن تاکید بر در نظر گرفتن بحث ایام فاطمیه تاکید کردند: ایام فاطمیه را به عنوان یک علم و بیرق از شروع رحلت پیامبر و تا انتهای این نهضت که نهضت جهانی است تعریف کنیم.

✅وی تصریح کرد: دشمنان پیامبر وحشت از این دارند که ایام فاطمیه گفته شود. ما باید از بزرگانمان درس بگیریم بسیاری از مراجع اسلام در این ایام بیرون می روند و سینه می زنند.

✅وی اذعان داشت: ما در ایام فاطمیه اشتباه کرده ایم چون این ایام را کمتر از عاشورا می بینیم فاطمه مادر عاشور است مگر ظهر عاشورا نمی گوییم لعنت برکسی که اولین ظلم را کرده اولین ظالم چه کسی بود آن کسی بود که سیلی برصورت حضرت فاطمه زهرا (س) زد یعنی فاطمیه را گرامی داشتیم این گرامیداشت عاشوراست و گرامیداشت ائمه اطهار است.

✅وی با اشاره به اینکه عاشورا از دل فاطمه متولد شده است بیان کرد: امروز ایام فاطمیه یعنی جلوگیری کردن از وقوع عاشورای دیگر در تاریخ شیعه و اسلام است.

✅وی در ادامه تاکید کرد: فاطمیه باید زنده نگه داشته شود. ما فاطمیه را صرفا یک عزاداری نمیدانیم بلکه فاطمیه قومیتش را تشیع می دانیم که یک دختر  یک زن است بنا به فرموده امام (ره) اگر فاطمه زن نبود نبی بود. پس این مسیری که حضرت فاطمه (س) از اسلام دفاع کرد ما نیز وظیفه داریم اسلام و امامت و علی(ع) را معرفی کنیم

✅وی افزود: فاطمیه اتفاقی است که در یمن و سوریه و عراق در حال وقوع است. فاطمیه یعنی علمداران فاطمی و زینبی که در سوریه و عراق پرچم به دست گرفته اند. ما در سوریه دفاع از حریم می کنیم نه از حرم دفاع از تفکر می کنیم دفاع از رسالتی می کنیم که پیامبر آن را شروع کرد و به یازده امام سپرد و آنها هم به آخرین امام سپردن ما از این دفاع می کنیم

✅وی در ادامه بیان داشت: اگر امروز شهدای مدافع حرم خون پاک و مطهرشان را در عراق و سوریه برای دفاع از حریم اهل بیت دارند تقدیم می کنند کمترین وظیفه ماست که این راه را زنده نگه داریم

✅وی افزود: شما جز کسانی هستید که خدا به شما این اتفاق و این سعادت را داده است که در جایی که شاید خیلی ها نگاهشان به مسائل دینی و مذهبی بسیار کمرنگ و خفیف است شما علمدار و بیرقدار برگزاری مراسم واقعی هستید یعنی امتداد شهید کیهانی، امتداد شهید الیاسی، امتداد شهید قربانی و نظری و مجدی اینها را باید دانست که اگر رحیمی ها و اگر همه شهدای مدافع حرم در سوریه و عراق دارند به شهادت می رسند یعنی زینب زنده است یعنی فاطمه زنده است عباس و حسین زنده اند ما باید اینها را با این مسیر و با این حرفها به جامعه معرفی کنیم.

✅وی اظهار داشت: ما فاطمیه را برگزار می کنیم تا روزی برسد که آن نهضت و قیام جهانی صورت بگیرد این مسیر را خواهش می کنم یک مراسم عادی و یک برنامه یک سویه تعریف نکنید بلکه حرکتی عظیم که از ابتدای رسالت پیامبر تا انتها تا امام زمان (عج) باید تعریف کنیم عمیق به موضوع فاطمیه بپردازیم جامعه و مسئولین را همراه کنیم.

✅ایشان در ادامه سخنانشان تاکید کردند: برنامه های فرهنگی و مذهبی که در ایام جشن ها و شهادتها برگزار می شود این برنامه ها هستند که اندیمشک را زنده نگه می دارد عاشورای امسال اندیمشک را زنده کرد در عاشورا اندیمشک یک جلوه با نشاط و یک انگیزه مضاعف بدست آورد نشاطی که نوع و شکل آن فرق داشت در اربعین اندیمشک به عنوان یک ستاد زوار امام حسین معرفی شد تلاش شبانه روز اندیمشک را زنده نگه داشت.

✅ایشان در پایان سخنانشان خطاب ‌به مسئولین شهربیان کردند: این برنامه ها را سیاسی و جناحی نکنید چه کسی با ما بود چه کسی نبود اینجا بیرق برافراشته شده اهل بیت و خیمه اهل بیت بر پا شده است این مراسم مال همه است.
کلید حل مشکلات در دست اهل بیت است نه هیچ کس دیگر.