افتتاح ساختمان کمیسیون امور بانوان فرمانداری

افتتاح ساختمان کمیسیون امور بانوان فرمانداری

 

🔴برگزیده ای از سخنان دکتر فریدون حسنوند در ساختمان امور بانوان فرمانداری شهرستان اندیمشک

✅نماینده مردم اندیمشک در این جلسه بیان داشت: نیمی از جامعه کشورما بانوان هستند با سلایق ومشاغل مختلف، تنوع قومی، تنوع سیاسی، نوع سن، تفاوت های دیدگاهی، همه این ها وضع موجود مااست.برای این نیمی از کشورکه بخشی از آن مادر،فرزند،خواهرو همسراست باید برنامه مشخص کنید که شاید در حوزه پیرامون فعالیتش درشهرستان چند قدم مثبت و مؤثر بردارد.

✅ایشان در ادامه اظهار داشتند: یکی از کارهای ما تقویت بنیان های خانواده است افتخاری که ما در کشورمان در رابطه با دین ومذهبمان به رخ دیگر کشورها می کشیم این است که ما بنیان خانواده امان از تمام جوامع دیگر مستحکم تر است.

✅ایشان با تاکید بر اینکه پایبندی به مسائل دینی، اعتقادی و فرهنگی باعث تقویت بنیان خانواده می شود ادامه دادند: امروز ما این را در شهر بیش از گذشته تقویت کنیم و نگذاریم بنیان خانواده متزلزل شود وهمچنین بتوانیم از ابزار و امکانات و روش های متنوع وگوناگونی که در اختیار ما است استفاده کنیم تا خانواده درجامعه کمرنگ نشود.

✅ وی با اشاره به اینکه امروز یکی از موضوعات مهم درجامعه سلامت است بیان داشتند: سلامت فقط در حوزه بهداشت و درمان نیست بلکه سلامت جسم و روح بسیار مهم است امروز می توانیم  در حوزه فرهنگ وورزش برنامه ریزی بکنیم یکی از وظایف این کمیسیون این است.

✅ایشان اذعان داشتند: با پیگیری های انجام شده تا سه، چهار ماه دیگر یک سالن ورزشی به نام حجاب که  فقط مختص به بانوان است راه اندازی می شود.

✅ایشان اشاره به بحث اشتغال زنان کردند وادامه دادند: یک گروه متخصص به اندیمشک آمده اندو طرحی را داریم آماده می کنیم به نام مشاغل خانگی. امروز بیشترین آسیب وارده به  بعضی از زنان سرپرست خانوار مسائل مادی است که باهماهنگی مدیر کل کمیته امداد استان مکانی را در اختیاراین گروه قرار داده ایم تا  به یک مرکز اشتغال خانگی تبدیل شود.

✅ایشان با توجه به مشکلات  پیش روی مشاغل خانگی بیان داشتند: مشکل اصلی در مشاغل خانگی این بود که زنجیر تولید بود اما زنجیر خرید نبود اینک این گروه هم تسهیلات می دهند وهم خود تولیدات را می خرند . ما می خواهیم بانوان در اداره خانواده اشان توانمند شوند.

✅وی افزود: ما اختلاف بین نسل ها را داریم باید این اختلاف را کم بکنیم فاصله زیاد باعث متزلزل شدن بسیاری از خانواده ها می شود

✅ ایشان با تاکید بر حضور فعال بانوان در حوزه سیاسی واجتماعی بیان داشتند: نباید بگذاریم زن احساس رخوت، خموشی، سردی و انزوا ونادیده شدن در جامعه به آن دست بدهد. بلکه احساس کند در جامعه نقش دارد ویک عنصرفعال است.

✅وی افزود: جلسات خانگی قرآن را در اندیمشک زیاد کنید. فرهنگ سازی کنید. این مجموعه را یک پایگاه قوی بدانیدشهر را نابود کردند ،عمران واشتغال را نابود کردند پروژه ها را از بین بردند ما امروز داریم بازسازی می کنیم.

✅دکتر حسنونددر ادامه سخنانشان بیان کردند: تا پایان اسفند چندین برنامه خوب داریم کلنگ زنی پروژه،رافتتاح وحضور بعضی از وزرا ومسئولین را درشهرستان داریم. تا پایان سال نودوهفت صد پروژه را به لطف خدا وعنایت اهل بیت افتتاح خواهیم کرد.

✅وی در ادامه تصریح کرد: بیست وپنج مدرسه، ده مسجد، پنج خانه عالم و دو کلینیک که ستاد اجرایی امام بودجه آن را می دهد به عنوان هدیه مقام معظم رهبری به مردم اندیمشک ظرف ده پانزده روز آینده اجرایی می شود. هر کدام از مسئولین کشور یک سهمی برای اندیمشک در نظر گرفته اند.

✅ایشان پایان سخنانشان بیان داشتند: ما به این ها راضی و قانع نمی شویم باید کارهای مهم وپروژه هایی در حوزه اشتغال انجام بدهیم کارهایی که بخشی از جامعه بیکار ما را تحت پوشش خودش قرار بدهد.