اندیمشک از نظر زیر ساخت های بهداشتی و درمانی در بدترین شرایط قرار دارد

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی با تشریح نیازهای بهداشتی و درمانی این شهرستان گفت:با وجود تلاش های چند ماه اخیر ،این شهرستان بدترین شرایط را در زمینه بهداشت و درمان دارد.

حسنوند: اندیمشک از نظر زیر ساخت های بهداشتی و درمانی در بدترین شرایط قرار دارد

به گزارش خبرنگار ایرنا فریدون حسنوند روز چهارشنبه در نشست توسعه و عمران اندیمشک در محل فرمانداری این شهرستان با حضور استاندار و جمعی از مدیران ارشد استان خوزستان افزود:
بیمارستان الوار گرمسیری اندیمشک که ساختمان آن به اتمام رسیده به علت بی تدبیری و عدم جانمایی مناسب در شرایط بن بست قرار گرفته است.

وی افزود: این بیمارستان مشکل جدی دارد و عده ای مدعی زمین آن شده اند.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی در ادامه خواستار ارائه خدمات به جمعیت شناور این شهرستان شد و گفت: جمعیت بالای شناور در شهرستان اندیمشک نیازمند خدمات بهتر است.

حسنوند افزود: اندیمشک به واسطه شرایط خاص جغرافیایی ورودی استان خوزستان است که روزانه حداقل 30 هزار نفر جمعیت شناور دارد که این جمعیت نیازمند خدمات شایسته است که باید با اختصاص ردیف اعتباری ویژه به این جمعیت شناور خدمات رسانی کرد.

وی خواستار توجه به مشکلات بافت فرسوده ، حاشیه نشینی و سایر مشکلات عمرانی شهرستان اندیمشک شد و با انتقاد از اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان گفت:در برخی طرح ها شاهد تعلل از سوی این مجموعه هستیم.

حسنوند در ادامه به مشکلات گردشگری در این شهرستان نیز اشاره کرد و افزود:اندیمشک در زمینه گردشگری نیز شاهد غارت منطقه گردشگری فدک بود و پارک بزرگ قلعه مختار نیز نابود شده است.

وی گفت: امروز خوزستان با چالش گرد و غبار ، بیکاری ،حاشیه نشینی و عواقب هشت سال جنگ روبروست لذا از سازمان آب و برق خوزستان انتظار می رود برای ایجاد نشاط در مردم این استان امکان بازدید مردم از جاذبه های سدهای استان را فراهم کند.

نماینده مردم اندیمشک با تشریح مشکلات شهرداری اندیمشک گفت:این شهرداری ضعیف و ناتوان است و توانایی مالی برای اجرای طرح های بزرگ را ندارد.

وی گفت: از دو هفته دیگر میزبان سه تا چهار میلیون مسافر از استان های مختلف کشور هستیم اما شهرداری اندیمشک از تامین حداقل خدمات هم ناتوان است ضمن اینکه کوی لور، کوی ولایت،کوی شهدا، کوی امیر و برخی مناطق اندیمشک وضعیت خوبی ندارند.

حسنوند اظهار کرد: بیش از دو هزار نفر اهالی ساکن در منطقه کوی امیر هستند اما این منطقه از حداقل امکانات از جمله مسجد و مدرسه محروم هستند و فقط آب و برق دارند.

 

این جلسه با دعوت نماینده اندیمشک برای رفع مشکلات عمرانی و آبادانی اندیمشک صورت گرفته است.

برخی از مدیران ارشد استانی  که در این جلسه حضور دارند عبارتند از :

دکتر بحرینی معاون هماهنگی و اقتصاد و امور بین الملل

دکتر حاجتی رئیس سازمان برنامه و بودجه،

مهندس حیدری مدیرکل ورزش و جوانان

مهندس حسین نژاد مدیر کل گاز

مهندس خانی نوذری مدیرکل بنیاد مسکن

مهندس مصدقی مدیرکل راهداری و حمل و نقل و پایانه ها

مهندس کریمی مدیر آبفای روستایی

مهندس عالم نیسی معاون توسعه و مدیریت نیروی انسانی

مهندس هاشمی زاده معاون عمرانی

دکتر خدادادی مدیرکل هلال احمر

دکتر سلمان زاده معاونت بهداشت و رئیس مرکز بهداشت استان

مهندس سروری نژاد مدیر توسعه منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی