فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک در مجلس با اشاره بحران گردوغبار و قطعی آب و برق در استان خوزستان گفت: حل بحران خوزستان یک عزم ملی می‌طلبد. دولت و مجلس باید کنار یکدیگر قرار بگیرند و به دور از شعار یک ستاد عملیاتی قوی در خوزستان مستقر کنند.

رییس کمیسیون انرژی مجلس در مصاحبه با خبرنگار عصر ایران ادامه داد: این ستاد می‌تواند از مدیران ارشد وزارت نفت، نیرو، سازمان محیط زیست و اعضای کمیسیون‌های انرژی و کشاورزی تشکیل شود.

استاندار سابق بوشهر خاطر نشان کرد: در کنار این ستاد، ما باید چند کار کوتاه مدت برای بهبود شرایط استان خوزستان مانند بوته‌کاری، درخت کاری و رها سازی آب و مالچ پاشی را انجام دهیم.

عضو فراکسیون ولایت تصریح کرد: مشکل و نیاز اصلی مردم خوزستان در این روزها قطع آب و برق است. با قطعی برق، آب نیز قطع می‌شود. باید هرچه سریعتر و بدون تشریفات سازمانی و اداری برای حل این مشکل و خرید اقلام لازم و پیشرفته تامین اعتبار شود تا وقتی برق قطع می‌شود مردم خوزستان مشکل آب نداشته باشند.

این نماینده مجلس افزود: باید شست و شوی تجهیزات مرتبت با حوزه برق خوزستان را امکانات بیشتر و پیشرفته انجام دهیم. باید کاری کنیم که اگر طوفان و ریزگردها شدیدتر هم شدند این مشکلات تکرار نشود.

وی ادامه داد: اگر قرار است برای خوزستان کاری صورت بگیرد باید حداقل اعتبارات کوتاه مدت به این استان اختصاص یابد. بدون شک بدون تشکیل یک ستاد اجرایی با اختیارات کافی و لازم مشکل استان خوزستان حل نمی‌شود.

حسنوند با بیان اینکه نمایندگان خوزستان امروز با رییس مجلس جلسه داشتند گفت: فردا نیز با حضور وزیر نفت، نیرو، جهاد کشاورزی و سازمان‌های محیط زیست و برنامه بودجه جلسه‌ای در مجلس برگزار خواهد شد تا نسبت به خوزستان و مشکلات خوزستان تصمیم گرفته شود.

رییس کمیسیون انرژی مجلس افزود: کمیته نیروی کمیسیون انرژی مجلس در خوزستان مستقر شده و در حال تهیه گزارش از وضعیت این استان است که به هیات رییسه مجلس ارائه خواهد شد.