رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: طرح سوال از رئیس جمهور و استیضاح وزیر نیرو درباره بحران‌های اخیر خوزستان در حال بررسی است.

فریدون حسنوند در گفتگو با خبرنگار رهیاب درباره بحران‌های اخیر خوزستان اظهار داشت: روز گذشته با نمایندگان درباره موضوعات و بحران‌های اخیر با رئیس مجلس بحث کردیم و درباره آنها به گفتگو نشستیم. پس از پایان این گفتگو، مجمع نمایندگان خوزستان جلسه ای تشکیل داد و قرار بر این شد که نمایندگان استان شکایت نامه‌ای علیه مسببان وضعیت اخیر تنظیم کنند.

وی افزود: ما در این شکایت نامه از رئیس قوه قضائیه خواسته‌ایم که ضمن شناسایی افراد مقصر در به وجود آمدن این ماجرا، این افراد را مورد تعقیب قضائیی قرار دهند.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: ورود دستگاه قضا و سازمان بازرسی به این موضوع برای شناسایی افراد مقصر و ناتوان لازم است و به نظر بنده این موضوع باید پیگیری شود.

وی بیان کرد: برخی از نمایندگان بر این نظر بودند که در این باره از رئیس جمهور طرح سوال شود تا موضوع به صورت ملی دیده شود، چرا که این زنگ خطر متوجه همه استان‌های کشور است و باید از این اتفاق جلوگیری شود.

حسنوند با بیان اینکه طرح سوال از رئیس جمهور در حال بررسی در مجمع نمایندگان خوزستان است، عنوان کرد: برخی از نمایندگان استیضاح وزیر نیرو را در دستور کار قرار دادند و پیرو دستور آقای لاریجانی 4 نفر از وزرا به همراه رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست به کمیسیون انرژی بیایند و در این باره توضیح بدهند.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس اظهار داشت: گروهی را به خوزستان اعزام کردیم تا پس از برگزاری جلسات با مدیران و بررسی بحران‌ها به صورت میدانی گزارش را ارائه کنیم. مرکز پژوهش‌های مجلس هم در حال انجام تحقیقات خود در این باره است.