فریدون حسنوند در آیین اختتامیه جشنواره تاتر لاله های سرخ اندیمشک گفت:بدنبال ثبت ملی جشنواره تئاتر لاله های سرخ اندیمشک هستیم.

به گزارش اندیمشک خبر ، فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی که همیشه دست توانای هنرمندان شهرستان اندیمشک بوده در آیین اختتامیه جشنواره تئاتر لاله های سرخ اندیمشک گفت: به لطف خدا از مدتها قبل با تلاش شبانه روزی توانستیم یک جشنوار آبرومند را برگزار کنیم و اکنون که اختتامیه را برگزار می کنیم شاید کسانی با دست خالی اما با همت و اراده عالی وارد کار شدند و ثمره اش نشاط ، شور، شادابی و انگیزه ای برای جشنواره ملی در آینده خواهد بود.

وی گفت: من فکر میکنم این جلسه یک عهد و پیمانی خواهد بود که برای سال آینده نه دوازده استان بلکه کل ایران اسلامی در اندیمشک قهرمان این جشنواره ملی را برگزار کنیم.

رییس کمیسون انرژی مجلس ادامه داد: ما برای اعتلای هنر اندیمشک چند گام برداشتیم قدم اول این بود که دو الی سه مرتبه با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونینشان جلسه برگزار کردیم که دو کار خوب را در تاتر و نمایش استان انجام دهیم و بتوانیم این جشنواره را ملی کنیم و اینکه استاندارمحترم هم در فرمایشات خود به این موضوع اشاره کردند و آقای وزیر هم پذیرفتند و دستوراتی را هم در این زمینه دادند و همچنین قرار شد در افتتاحیه یا در اختامیه ملک ملکوت تشریف بیاورند. و آقای وزیر هم گفتند انشاالله ما بتوانیم با تمهیداتی این جشنواره را در تقویم سالانه وزرات ارشاد به ثبت برسانیم که یکی از کارهای ماندگار همیشه جاوید این جشنواره را بتوانیم انجام دهیم.

وی سپس افزود: کار دوم قرار شد ملک ملکوت احیا شود و در آن غربتی که در بعضی از سالها برگزار شد و کسی هم برای این کار استقبال نمیکرد و انگیزه ای نداشت این به عنوان کار بزرگ و فاخر نه برای استان بلکه برای کشور معرفی و در این جدول و تقویم کاری وزارت ارشاد قرار بگیرد.

حسنوند اظهار کرد: روزی که من نماینده شدم یک جوان ۳۲ ساله ای بودم و روزی که در تالاری برای دیدن نمایش تاتر رفتیم که تالار هم نبود یک سالن خراب و داغون که از شدت گرما عرق هم میرختیم و میگفتند این سالن ماست و جشنواره اینجا برگزار میشود ، به هر حال عرض کردم که حتما برای شما سالنی خواهم ساخت و تالار خورشید که روز ۱۵ شعبان و یک روز تعطیل با حضور مدیر کل امدیم و کلنگ زنی کردیم. که به لطف خدا امروز تالار خورشید، فرهنگ‌ ،مطهری ،سید احمد ،تالار بزرگی در قلعه مختار که هزار نفری و یک چهار صد و پنجاه نفری میتواند مامنی برای هنرمندان ما باشد.

فریدون حسنوند بیان نمود: کار دیگری هم انجام دادیم ،اهواز ۵ کانون پرورش فکری دارد و اندیمشک هم ۵ کانون و این پنج کانون ساخت آنها متعلق به زمان سالهای ۷۹ تا ۹۰ هست؛ در این ۵ کانون، ۵ سالن برای نمایش در نظر گرفتیم ؛ امسال با پیگیری جناب آقای فرماندار و حمایتی که جناب استاندار داشتند، ۵ کانون پرورش فکری برای اندیمشک تصویب کردیم، یکی در چمگلک یکی در بیدروبه یکی در شهر آزادی یکی در حسینیه و یکی هم در مناطق شهری که جمعا ده کانون پرورشی که دو برابر مرکز استان خواهد شد.که هدف داریم که ده سالن ۹۰ نفر تا۱۱۰ نفره داشته باشیم و شما میتوانید اندیمشک را گوشه گوشه اش به عنوان سالن نمایش و برگزاری برنامه هنرمندان به ویژه در حوزه تاتر داشته باشیم یعنی بیش از ۱۵ سالن مجهز داشته باشیم.

ریییس کمیسیون انرژی با مثبت خواندن فضای کنونی هنر کشور گفت: به هر حال در فضای عمومی کشور و حضور آقای صالحی امیری من فکر میکنم برای فعالیت هنرمندان بسیار مناسب تر است زیرا حواشی کمتر شده است و گفتمان عالمانه ،مودبانه، درک متقابل از مسائل دینی و حوزه هنر امروز یکی از وظایفی است که وزارت ارشاد برای خودش تعریف کرده همین را باید در شهر و روستا و استان تقویت کنیم که بتوانیم همه در کنار هم این مجموعه را تقویت کنیم.

نماینده مردم اندیمشک در مورد بحث تعارض دین و هنر چنین گفت: نه دین با هنر تعارض دارد و نه هنر با دین ،ما باید این نقیصه را که دیگران بر ما تحمیل کردند را در جامعه برطرف کنیم من فکر میکنم این روشی که امروز وزارت ارشاد پیش گرفته است دین و هنر را در کنار هم دارد به عنوان یک مجموعه انسان ساز باشد را معرفی میکند.

حسنوند در پایان بیان نمود: به هر حال اندیمشک دارای این بضاعت است و یا گروه هایی که از استان های دیگر تشریف اورده اند امیدوارم در این روزها به آنها سخت نگذشته باشد و یادگار خوب وخوش در اندیمشک داشته باشند، کمک بکنیم که این شهری که به هر حال ورودی استان خوزستان وکربلای ایران است شهری که یک هزار شهید برای آن خون داده که استقلال آزادی و جمهوری اسلامی پایدار وهمیشگی جاویدان بماند این شهر درست معرفی شود واز شما این توقع را دارم که اندیمشک را بعنوان یک شهر انقلابی، ولایی ،باسواد ، هنرمند و یک شهر قهرمانی ورزشکار و یک شهراهل عشق به خاک مقدس ایران ، یک شهری که همیشه داشته هاش را تقدیم کرد و بی منت وفاداریش را اعلام کرده این شهر را این گونه معرفی کنیم که اندیمشکی ها استحقاق این را دارند هر جا هستند نامشان به نیکی یاد شود و برای آنها سر تعظیم فرود بیاوریم.