ظهر امروز و با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیروگاه سیکل ترکیبی اندیمشک کلنگ‌زنی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اندیمشک، با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از مسئولان محلی و استانی ظهر امروز نیروگاه سیکل ترکیبی اندیمشک در جاده سد کرخه این شهرستان و شمال استان خوزستان کلنگ‌زنی شد.

علی ربیعی در مراسم آغاز ساخت این نیروگاه سیکل ترکیبی اظهار داشت: ما باید به حوزه انرژی و تقویت توان داخلی و افزایش تولید این محصولات توجه ویژه داشته باشیم و در همین راستا دولت برنامه‌های گسترده‌ای را در این حوزه طراحی و به‌زودی اجرا می‌کند.

وی افزود: نیروگاه سیکل ترکیبی اندیمشک با اعتبار 12 هزار میلیارد ریال در زمینی به مساحت 50 هکتار ساخته می‌شود و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته  طرح عظیم حوزه انرژی تا انتهای سال 1398 به صورت کامل به بهره‌برداری می‌رسد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: راندمان بالا و آلودگی بسیار کم را از ویژگی‌های این نیروگاه است و با احداث این نیروگاه حداکثر سه هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول کار شوند و همین مقوله موجبات رشد اقتصادی منطقه را فراهم می‌کند.

وی گفت: این نیروگاه از کلاس اف و از جمله نیروگاه‌های مدرن است که در شهرستان اندیمشک ساخته می‌شود و با بهره‌برداری از آن زمینه رشد منطقه و افزایش ظرفیت نیروگاهی کشور بیش از گذشته فراهم می‌شود.