نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی گفت: متناسب با نیازهای شهرستان اندیمشک در حوزه درمان لازم است خدمات این حوزه در اندیمشک تقویت شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اندیمشک، فریدون حسنوند عصر امروز و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بیش از 80 سال پیش اندیمشک از نعمت راه آهن برخوردار شده و که بیانگر ظرفیت ممتاز این شهرستان در بخش ریلی و جاده‌ای است و روزانه بیش از 30 هزار نفر از مسیرهای ارتباطی این شهرستان به صورت میانگین تردد می‌کنند و به شهرها و استان‌های دیگر کشور مسافرت کرده و سهم گسترده‌ای از ترانزیت کالا و محصولات تجاری ما از این شهرستان عبور می‌کند.

وی با اشاره به این که بیش از 55 سال پیش سد و نیروگاه دز در این شهرستان تکمیل و به بهره برداری رسیده است، افزود: اندیمشک شهری است که روزگاری از امکانات و مزیت‌های و فرصت‌های بسیار خوبی برخوردار بود ولی برای این شهر تعریف یک شهر پیشرفته ارائه نشده است و به همین جهت ما باید بیش از گذشته به دنبال توسعه اندیمشک در زمینه‌های مختلف باشیم.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مردم اندیمشک در هشت سال دفاع مقدس، ایستادگی ماندگاری از خود به ثبت رسانده‌اند و این شهر در 4 آذر ماه 1365، مورد حمله بیش از 54 هواپیمای بعثی قرار گرفته و به همین جهت ما باید به نقش اندیمشک در حوزه ایثار و دفاع مقدس بیش از گذشته توجه کنیم و این حماسه‌ها را به نسل‌های بعدی معرفی کنیم.

وی با بیان این که علی رغم این ظرفیت متاسفانه نیازهای درمانی افراد تحت پوشش تأمین اجتماعی به خوبی مورد توجه قرار نگرفته و تنها واحد درمانی این افراد یک کلینیک درمانی در شهرستان است، گفت: در حال حاضر بیش از 10 هزار نفر در اندیمشک تحت پوشش بیمه‌های تأمین اجتماعی هستند و امیدواریم با توجه به مساعدت دولت و وزیر تعاون، شاهد احداث بیمارستان اندیمشک در این حوزه باشیم.

وی ادامه داد: دشمن بعثی در زمان هشت سال دفاع مقدس و با موشک باران گسترده اندیمشک به دنبال تصرف این شهرستان بود ولی این امر محقق نشد و علی‌رغم خسارت‌های گسترده‌ای که به زیرساخت‌های اندیمشک وارد شد، این شهر همچنان ایستاد و به همین دلیل باید بیش از گذشته، مسیر توسعه شهرستان را در حوزه‌های مختلف فراهم کنیم.

وی افزود: تکمیل و بهره‌برداری از استخر مجموعه ورزشی کارگران اندیمشک و آغاز ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی در این شهرستان و همچنین پیگیری‌های صورت گرفته برای افتتاح کارخانه شیر اندیمشک، نمونه‌ای از تلاش‌های صورت گرفته برای توسعه اندیمشک است که با سفر وزیر تعاون و برخی از مسئولان کشوری و استانی اجرایی شده است و با افتتاح آن‌ها، شاهد رضایتمندی مردم از خدمات انجام شده خواهیم بود.