رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشینه خوب مناسبات ایران و هلند از توسعه و گسترش روابط فیمابین به ویژه در زمینه اقتصادی و تجاری استقبال کرد و گفت: تقویت روابط ایران و هلند به نفع دو ملت و دو کشور خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ رنه ولدر هرینگ مدیرعامل شرکت Heli Holand از کشور هلند امروز دوشنبه 20 دی ماه 95 با فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

حسنوند در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه خوب مناسبات ایران و هلند از توسعه و گسترش روابط فیمابین به ویژه در زمینه اقتصادی و تجاری استقبال کرد و گفت: تقویت روابط ایران و هلند به نفع دو ملت و دو کشور خواهد بود.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی کمیسیون های تخصصی و به ویژه کمیسیون انرژی از توسعه و گسترش روابط فیمابین حمایت می کنند.

رئیس کمیسیون انرژی در ادامه با اشاره به ظرفیت های فراوان جدید به ویژه در عرصه اقتصادی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران و هلند ظرفیت های فراوان بالقوه ای دارند که می توان از آنها به عنوان بسترهای توسعه همکاری های فیمابین بهره برد.

وی در پایان انتقال تکنولوژی و آموزش نیروهای متخصص را دو رکن مهم در حوزه سرمایه گذاری خارجی ارزیابی کرد.

رنه وندر هرینگ مدیرعامل شرکت Heli Holand از کشور هلند نیز در این دیدار خواستار گسترش ارتباطات فیمابین به ویژه همکاری های اقتصادی و تجاری شد.

وی در ادامه با اعلام آمادگی همکاری های اقتصادی بیشتر گفت: آموزش خلبانی، امداد و نجات و امداد هوایی از جمله زمینه های مورد علاقه همکاری های اقتصادی فیمابین می باشد.

وی در پایان با ابراز خرسندی از دیدارهای هیات های پارلمانی بر اهمیت رفت و آمدهای فیمابین تاکید کرد.