به مناسبت دهه کرامت طرح گازرسانی به شهر بیدروبه از توابع بخش الوارگرمسیری اندیمشک با حضور جمعی از مسئولان محلی و ملی افتتاح شد.

فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگاران گفت :این طرح به روش CNGبوده وبرای نخستین بار در کشور و برای گاز رسانی به نقاط صعب العبور اجرا می گردد.

وی افزود: طرح طرح مذکور ۲۸ هزار متر شبکه گذاری داشته و ۸۰۰ خانوار در شهر بیدروبه و روستاهای اطراف را تحت پوشش قرار داده که برای ساخت و بهره برداری از آن اعتباری بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت گاز استان خوزستان اختصاص یافته است.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از تلاش شرکت ملی گاز ایران برای گاز رسانی به نقاط محروم با استفاده از روش CNGعنوان کرد : این موضوع باعث بهره برداری از عملیات گاز رسانی به شهر بیدروبه دو سال زودتر از زمان مقرر شده است.

وی ادامه داد: به زودی و با عبور خط سراسری انتقال گاز، بخش‌الوار گرمسیری به این خط وصل و استفاده از روش CNG حذف و نیاز شهروندان در دسترسی به شبکه گاز به صورت کامل رفع خواهد شد و همچنین گاز رسانی به ۵۲ روستای دیگر این منطقه نیز انجام خواهد شد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: حضور مسئولان عالی رتبه کشوری و استانی در مراسم بهره برداری از این طرح و در میان مردم ثمره انقلاب اسلامی است و استقبال گرم مردم از آنان به منزله قدردانی از زحمات این عزیزان می باشد.

دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان نیز با ابراز خرسندی از آمدن به بخش الوار گرمسیری اظهار داشت: ان شاءالله به زودی و در سفر شهرستانی باحضور مسئولین استان و نماینده پر تلاش مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی مسائل و مشکلات این بخش محروم شهرستان اندیمشک به صورت ویژه مورد بررسی قرار می گیرد.

معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران نیز در این مراسم گفت: مادر صورتی در کارمان موفق هستیم که با صداقت و درست کار کردن حافظ اعتمادمردم و خون شهدا باشیم.

حمید رضا عراقی افزود: قبلا یک درصد انرژی کشور در اختیار شرکت ملی گازبود که با توسعه این صنعت و گرایش مردم به مصرف آن اکنون به هفتاد درصدرسیده است.وی ادامه داد: ما با اقتدار با دنیا تعامل داریم و این مسئله باعث شده امنیت کامل تولید و مصرف انرژی، را در منطقه، به خود اختصاص دهیم