به گزارش خبرنگار ایرنا، علاءالدین بروجردی جمعه شب در یادواره شهید حبیب رحیمی منش، نخستین شهید مدافع حرم اندیمشک در حسینیه حضرت ابوالفضل(ع) کوی لور این شهر افزود: واقعیت های دوران قبل از انقلاب و جنایات آمریکایی ها بعد از انقلاب را نباید فراموش کرد.
وی با بیان 60 هزار مستشار آمریکایی در رژیم گذشته بر امور کشور حاکم بودند، اظهار کرد : از کودتای 28 مرداد تا ده ها جنایت دیگر، ظلم و استبداد آمریکائیان بر ملت ایران است.
وی افزود: اگر جوانان ما غیرتمندانه لانه جاسوسی را تسخیر کردند و یا در سایر میادین جواب دندان شکن دادند، پاسخ ظلم و جنایات خودشان است.
بروجردی گفت: امروز به فضل الهی تمام معادلات عوض شده است و آمریکا که در معادلات جهانی یک ابرقدرت است با دلاوری جوانان این ملت در خلیج فارس و غافلگیری ناوچه اش توسط دلاورمردان ما تحقیر می شود.
وی افزود: بیش از 60 سال است که انگلیس خبیث غده سرطانی صهیونیسم را در قلب جهان اسلام کاشته است که در سال 2000 حزب الله لبنان موفق شد، برای نخستین بار رژیم صهیونیستی را شکست دهد و سرزمین های جنوبی را پس بگیرد.
رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: پیروزی حزب الله در هیچ کدام از موازین نظامی نمی گنجد و پیروزی جوانان بدون سلاح جنگی و تنها با سلاح ایمان برای جهان شگفت آور بود.
بروجردی افزود: ملت ایران برابر دشمن در جنگ تحمیلی با سلاح ایمان بر صدامی که مورد حمایت ابرقدرت ها بود، به پیروزی رسید.
رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی افزود:این موارد همه نشان دهنده فضل الهی و دستان الهی در حمایت از مسلمانان است.
وی گفت:ملت مسلمان ما راهی جز زندگی با عزت ندارد و این عزیز زندگی کردن درس بزرگ عاشورا و سیدالشهدا (ع) است که به همه ما آموخت.
بروجردی افزود:کفر با همه قامت خود برابر اسلام و جمهوری اسلامی شکست خورده است و این موضوع در دوران دفاع مقدس به خوبی ثابت شد.
وی با اشاره به تلاش دشمن و فشارهای اقتصادی آنها علیه ایران افزود:امروز در بخش اقتصادی مشکلاتی داریم،هزینه پرداخت می کنیم و در واقع درگیر جنگ تحمیلی اقتصادی هستیم.
بروجردی افزود:بدون تردید ملتی که در جنگ نظامی همه قدرت ها راشکست داد در جنگ اقتصادی نیز دشمن را شکست خواهد داد.
وی اظهار کرد:جامعه اسلامی امروز از امنیت پایدار برخوردار است و در حالی که شرق و غرب و بسیاری از کشورهای منطقه ناامن هستند، ایران اسلامی در امنیت کامل است به گونه ای که حتی عاملان ناامنی و حامیان تروریست ها یعنی امریکا و اروپا هم متعجب هستند.
این نماینده مجلس افزود: این امنیت پایدار در کشور نشان دهنده اقتدار و عزتی است که با همت شهدا و ولایتمداری ملت حاصل شده است.
بروجردی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دشمنان در منطقه با فشار به سوریه و سایر کشورها می خواستند برای شکست انقلاب اسلامی برنامه ریزی کنند اما طراحی های آنها به شکست انجامیده است.
وی اظهار کرد:در سوریه جنگ نیابتی راه اندازی کردند و از 80 کشور جهان تروریست ها را جمع کرده و به سوریه فرستادند تا با این نقشه شیطانی به اهداف خود برسند اما نتیجه این کار ذلت خودشان بود.
رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود:انقلاب اسلامی ما بر مبنای ارزش های قرآنی ، الهی و ولایت شکل گرفته و به دلیل همین ایران از میان 57 کشور اسلامی، تنها کشوری است که حکومت اسلامی را به طور کامل برقرار کرده است.
وی افزود:مدافعان حرم ما با عزت برای دفاع از حریم اهل بیت (ع) جانفشانی کردند و امروز به عنوان الگوهای برتر عرصه ایثار و شهادت مطرح شده اند.
بروجردی در ادامه به تشریح ایستادگی مردم اندیمشک در جنگ هشت ساله اشاره کرد و گفت:اندیمشک قهرمان، سهم بزرگی در دوران جنگ تحمیلی دارد و با تقدیم هزار شهید و حماسه مقاومت در 4 آذر 65 دین خود را ادا کرد.
نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی هم گفت:نام شهرستان اندیمشک و جانفشانی آنها در عرصه های مختلف در تاریخ پرافتخار ایثار و شهادت کشور ماندگار است.
فریدون حسنوند افزود:امروز شهدای مدافع حرم و صدها شهید شهرستان اندیمشک نشان دادند که ارزش های اسلامی و انقلابی در کشور زنده و جاودان خواهند ماند و فرزندان این شهدا و مردم ولایتمدار و شهید پرور این شهرستان این راه شهدا را تا ابد ادامه می دهند.
یادواره شهید حبیب رحیمی منش، نخستین شهید مدافع حرم اندیمشک روز جمعه با حضور صدها نفر از مردم برگزار شد.
قرائت دلنوشته توسط فرزند شهید و مداحی از برنامه های جانبی این یادواره بود.
بسیجی شهید حبیب رحیمی منش بهمن ماه سال گذشته در سوریه به درجه رفیع شهادت نائل شد.
اندیمشک 6 شهید مدافع حرم تقدیم به ساحت اهل بیت (ع) کرده است.