رئیس کمیسیون انرژی مجلس در گفتگویی تلفنی دستاوردهای اعتراض امروز نمایندگان مردم خوزستان و چهارمحال و بختیاری به سخنرانی رئیس جمهور را تشریح کرد.

فریدون حسنوند در گفتگو با خبرنگار رهیاب درباره اعتراض امروز نمایندگان خوزستان به رئیس جمهور اظهار داشت: پس از پایان جلسه امروز مجلس نمایندگان خوزستان جلسه ای با رئیس جمهور برگزار کردند و خواستار ابطال مصوبه محرمانه انتقال آب سرچشمه های خوزستان به فلات مرکزی شدند.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: اینکه مصوبه دولت برای انتقال آب خوزستان با مهر محرمانه خارج شده برای نمایندگان خوزستان دارای ابهام است و رئیس جمهور باید دوگانگی گفتار و عمل در این حوزه را توضیح دهد.

وی افزود: نمایندگان خوزستان و چهارمحال و بختیاری با استدلال های فنی و اقتصادی در اعتراض به انتقال آب به رئیس جمهور نوشتند و پس از آن دیداری با رئیس مجلس داشتیم و از طریق هیئت تطبیق مجلس خواستار ابطال مصوبه دولت شدیم.

حسنوند عنوان کرد: پس از این دیدار، نمایندگان خوزستان و چهارمحال و بختیاری با نوبخت جلسه یک ساعته‌ای برگزار کردند و خود آقایان هم معتقد بر خلاف بودن این مصوبه بودند و گفتند که قرار ما فقط تأمین آب شرب بوده است.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قرار شد هفته آینده با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر نیرو، کارشناسان وزارت نیرو و نمایندگان خوزستان و چهارمحال و بختیاری درباره این موضوع برگزار شود.

وی با بیان اینکه نامه‌ای با امضای رئیس کمیسیون انرژی و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تنظیم شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه این نامه وجاهت قانونی نداشت، خواستار ابطال این مصوبه شدیم.