فریدون حسنوند در حاشیه بازدید مسئولین ارشد وزارت بهداشت و درمان از طرح های نیمه تمام بهداشتی و درمانی شهرستان اندیمشک و بخش الوار گرمسیری گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته، طرح تجهیز بیمارستان امام علی (ع)اندیمشک در دستور کار قرار گرفت.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: این طرح، اعتباری بالغ بر ۳۱ میلیاردریال اجرا و نیازهای بهداشتی و درمانی شهرستان تا میزان قابل توجهی رفع خواهد شد و شاخص های حوزه سلامت در این شهرستان تا میزان قابل توجهی تقویت می شود.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هم چنین خرید یک دستگاه لاپاراسکوپ به منظور کاهش عوارض و کمتر شدن دوران بستری بیماران در بیمارستان این شهرستان مورد توجه قرار گرفته است که با به کار گیری این دستگاه ضمن تسهیل در انجام اعمال جراحی ، مدت زمان بستری بیماران دربیمارستان امام علی (ع) اندیمشک کاهش خواهد یافت.

دکتر حسنوند افزود: هم چنین پیگیری های لازم برای خرید یک دستگاه فوق پیشرفته فیکو(دستگاه میکروسکوپ جراحی چشم) درشهرستان به منظور جراحی کاتاراکت یا همان آب مروارید انجام شده که با استفاده از آن دیگر احتیاجی به بیهوشی کامل بیمار نیست در دستور کار قرار گرفت.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس اظهار کرد: پیش از این نیز پیگیری لازم برای اختصاص یک دستگاه M. R. I پیشرفته ، به بیمارستان امام علی (ع) انجام شده ، که با راه اندازی آن ، زمان و هزینه درمان بیماران کاهش و بیماران برای انجام مراحل درمانی نیاز به حضور در مراکز درمانی شهرهای مجاور را نخواهند داشت.

وی گفت: ۱۵ دستگاه آمبولانس برای توسعه خدمات بهداشت و درمان اندیمشک خریداری شده است که به زودی تمامی این تجهیزات در واحدهای درمانی و بهداشتی شهرستان به کار گرفته می شوند.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات بهداشتی کوی لور اندیمشک، گفت: این منطقه نیز نیازمند یک کلینیک تخصصی حداقل ۱۰تخت خوابه بوده که با توجه با شرایط موجود و در صورت موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این طرح را می توان هجده ماه اجرایی کرد.

حسنوند با بیان این که بیمارستان امام علی (ع) اندیمشک نیز پاسخ گوی نیاز بیماران نمی باشد، افزود: بیمارستان در حال احداث بخش الوار گرمسیری با مشکلاتی مانند انشعاب آب و برق ، و محوطه سازی مواجه بوده که رفع این مشکلات نیاز به برنامه ریزی جدی و حمایت مالی مسئولان محلی و مسئولان حوزه بهداشت و درمان استان و کشور را دارد.

وی بیان کرد:  مساعدت لازم جهت افتتاح این طرح در ۲۲ بهمن ماه انجام شده که در صورت تجهیز و رفع مشکلات می توان تا مهرماه آن را به بهره برداری رساند.

وی افزود: درصورت بهره برداری از بیمارستان منطقه الوار گرمسیری بخش زیادی از مشکلات و محرومیت منطقه در بخش خدمات حوزه بهداشت و درمان به نحوی مناسب رفع می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فریدون حسنوند در این بازدید دکتر مصطفی پریدار قائم مقام معاونت توسعه و منابع وزارت بهداشت و دکتر رضا رضایی مدیرکل بودجه و اعتبارات وزارت بهداشت حضور داشته و مراحل تکمیل و تجهیز پروژه های حوزه بهداشت و درمان شهرستان مورد طرح و بررسی قرار گرفت.