آیا تحریم فقط برای اندیمشک است ؟ آیا اوباما فقط اندیمشک را مورد تحریم قرار داده است؟

ما در آستانه پیروزی انقلاب هستیم . وظیفه بنده است که سالگرد پیروزی انقلاب را خدمت شما تبریک و تهنیت عرض کنیم و یاد کنیم  از شهدای روز چهارشنبه سیاه شهرستان اندیمشک که در آن روز تانک های رژیم ستم شاهی به تمام منازل و مغازه ها و وسایط نقلیه اندیمشک حمله کردند شهر را به خاک و خون کشیدند .چند شهید هم در آن روز اندیمشک تقدیم انقلاب اسلامی کرد .

یادی کنیم و درودی بفرستیم بر روح پر فتوح شهدای مدافع حرم ، کسانی که امروز پاسدار حریم حرم مقدس حضرت زینب ( س ) هستند و در واقع وظیفه ای که حضرت ابوالفضل العباس در روز عاشورا و در واقع کربلا عهده داشت و پاسداری می کرد از حریم مقدس حضرت زینب ( س )  ، امروز فرزندان غیور ما ، برادران عزیز ما ، این پرچم و بیرق را به دست گرفتند که سه تن از آن ها به شهادت رسیدند . اولین شهید مدافع حرم اندیمشک ، شهید بزرگوار حبیب رحیمی منش و شهید الیاسی و شهید بزرگوار دیگر شهرستان سردار احمد مجدی نسب بود که به روح این بزرگان درود می فرستیم و به خانواده های شریف شهیدان شهرستان تبریک و تسلیت عرض می کنیم .

ما در آستانه مهم ترین اتفاقات یعنی انتخابات هستیم . مردم شریف ما به انتخابی مهم در کل کشور و تشکیل یکی از قوای مهم مملکت که با آن بخشی از نیازها و حرف های خودشان را که در دل مانده است و بخشی از مشکلات را بتوانند برطرف کنند .

من سعی می کنم از زبان شما عرایضی را داشته باشم و به عنوان یکی از کسانی که در این عرصه وارد شده است گوشه ای از حرف دل مردم را بزند و خود را متعهد بداند که در آینده پیگیر این مسایل باشد . ما در انتخابات آینده جدای از اینکه بنا داریم مجلس مقتدر و با صلابت تشکیل دهیم و مجلسی که فضیلت های ملت در وجود و در بیان و در عملکرد او وجود داشته باشد ، ما به دنبال مجلسی هستیم که در حوزه اقتصادی توانمند و کارآمد باشد .

حسنوند استاندار سابق بوشهر اینگونه ادامه داد : همانگونه که رهبر معظم فرمودند مجلس  و دولت ما بتوانند معیشت مردم و تورم و رکود را با شرایطی مهار کنند که جامعه ما بخشی از دغدغه های آن کاهش و نسبت به آینده امیدوار باشد . مجلس آینده ما می بایست مجلسی باشد که عدالت را در حوزه منطقه ای اعم از بودجه مدنظر قرار دهد . مجلس آینده ما می بایست مجلسی باشد که برای احقاق حق مردم خود تلاش مضاعف داشته باشد .

مجلس آینده ما نسبت به آزادی های فردی ، اجتماعی می بایست بیش از گذشته گشایش امور را مدنظر داشته باشد . مجلس آینده ما باید مجلسی باشد که در عین استقلال و رعایت تفکیک قوا در یک تامل ، اولویت های خود را در خدمتگزاری به مردم ایران اسلامی مدنظر قرار بدهد .

اما ما در انتخابات به دنبال چه هستیم ؟

آیا انتخابات فقط رای دادن است ؟

آیا حضور سیاسی – اجتماعی است ؟

درست است که انتخابات برای ما پشتوانه ایجاد می کند ، اقتدار ملی به وجود می آورد ، نشانه ای بارز از وحدت ملی اقشار و مناطق مختلف کشور است .

ما را در عرصه مختلف بین المللی و دیپلماسی با مشت محکم و دستان پر در میزهای مذاکره کمک می کند اما در بخش های دیگری هم مدنظر ما است .

ما در انتخابات به دنبال این هستیم که از فرصت انتخاب ما و از بدست گرفتن امور چهارساله کشور توسط  نمایندگان ، آن ها در درجه اول ، اولویت شناس باشند یعنی بدانند نیاز امروز مردم ما بیکاری  است ، معیشت است ، اقتصاد است ، عمران شهری و روستایی است ، امنیت است ، رسیدگی به مسایل بهداشت ، درمان و سلامت است .  توسعه اماکن گردش گری ، تفریحی ، ورزشی ، هنری فرهنگی است .مجلس باید نیازهای جامعه را اولویت بندی کند  .

بنای کار و برنامه های ما براین اولویت ها است . به لطف خدا اگر موفق شویم که بار دیگر اعتماد مردم عزیزمان بدست آوریم  ، مشکلات شهرستان را اولویت بندی می کنیم  ، بر اساس اولویت بندی ها یکی پس از دیگری پروژه های مدنظر را با کمک دولت و مسولین شهرستان و استان  به مرحله اجرا در بیاوریم .

بنده معتقد هستم که اندیمشک حتما به برنامه ریزی دقیق تری نیاز دارد . برنامه ای که در آن متخصصین و کارشناسان شهرستان ما ، بزرگان ما و باتجربه های ما و بازاری و تجار ما، دانشگاهی و حوزوی ما حرف های کارشناسی خود را اعلام و در این برنامه مسیر چشم اندازه ده ، بیست ساله اندیمشک را تبیین و تعریف و به مرحله عملیاتی شدن نزدیک کنند .

فریدون حسنوند مشاور وزیر نفت اظهار داشت : ما در انتخابات آینده شهرستان به دنبال بانک اطلاعاتی از فرزندان شایسته شهرستان هستیم که در عرصه مدیریت از این بانک اطلاعاتی ، افراد شایسته خود را از هر طایفه از هرمنطقه و با هر سلیقه ای مورد حمایت قرار بگیرند و به مسولین نظام و کشور و استان و شهرستان معرفی و در جایگاه مدیریت و مسولین از آن ها استفاده شود .

ما به دنبال این هستیم که در حوزه اشتغال ، عدالت در همه مناطق برای همه افراد و برای همه طوایف مدنظر قرار گیرد و اگر تبعیض و نگاه غیر منصفانه ای بوده است اصلاح شود . ما به دنبال این هستیم توانمندی افراد ، شایستگی و لیاقت برای مدیریت مدنظر باشد و امروز مدیرانی که در عرصه مدیریت هستند لیاقت دارند  از آن ها خواهش کنیم خدمت کنند و ما از آن ها حمایت خواهیم کرد .

امروز ما به دنبال این هستیم که به احترام بزرگان ، به احترام طوایف ، به احترام الوار اندیمشک ، کوی لور ، بخش مرکزی ، وحدت سیاسی و طایفه ای ایجاد کنیم و در کنار آن ازهمه ظرفیت  شهرستان استفاده کنیم.

در حوزه عمران ، اشتغال ، اقتصاد شهرستان را به حرکت جدی وادار کنیم . ما در آینده به دنبال این هستیم که بخشی از منابع شهرستان  به مردم واگذار شود . حق مردم است که منابع و معادن آن ها به خودشان واگذار شود .  ما در بررسی های خود به این نتیجه رسیده ایم در الوار گرمسیری کوه های سنگی وجود دارد که معدن سنگ است . بعضی از شهرستان های استان و کشور این ها را به افراد واگذار کرده اند . ان جا به عنوان معادن سنگ به افراد و اشخاص و گروه ها واگذار شد و یا کارگاه های سنگ بری و سنگ شکنی هم تولید و هم اشتغال و درامد به وجود آمده است .

در منطقه پشمینه زار و جاده سد دز ما، هم خاک و هم شن و ماسه که هردو دو منبع معادن هستند . حتما خاک سنگ و شن و ماسه در چند هزار هکتار وسعت می بایست توسط ما و وزارت خانه های کشاورزی و صنعت و معدن به افراد بی کار این شهرستان واگذار شود . حتما باید نظام ما حاکمیت ما مدیران ما بدانند این ها منابعی است که می بایست منشا اثر و تحول اشتغال و درآمد برای مردم ما باشد که سالیان سال رها شده است که قطع به یقین و به لطف خدا در انتخابات موفق شویم واگذاری این منابع حتما جز اولویت های پی گیری ما خواهد بود .

ما اولویت های خود را از زبان و دل مردم شنیده و امروز به عنوان یک موضوع مدنظر قرار داده ایم . ما بدون اینکه بخواهیم دل نگران تحریم باشیم بدون اینکه بخواهیم مشکل تحریم را جلوی چشم خود بزرگ کنیم ، اقتصاد مقاومتی به عنوان یک راهکار دقیق برای اشتغال را مدنظر خواهیم گرفت . اقتصاد مقاوتی ریاضت کشیدن نیست ، سختی کشیدن نیست ، محدود شدن نیست ، اقتصاد مدیریتی تدبیر در استفاده همه آن چه که داریم ، است . مدیریت کردن برآنچه که می توانیم انجام دهیم . اقتصاد مقاومتی یعنی سرمایه های درون مملکت را به حرکت درآوردن ، بانک های بزرگ سرمایه گذاری ، ستاد اجرایی فرمان امام ، بنیادهای تعاون ، سازمان های بازنشستگی با سرمایه های چند هزار میلیاردی که می بایست به کمک  مردم شهرستان بیایند .

حتما به لطف خدا بنای ما بر این است که ستاد جذب سرمایه گذاری ، سرمایه داخلی ، خارجی ، دولتی در پتروشیمی ، در فولاد ، در نیروگاه ها و پروژه های سیمان و کارخانجات متعدد در شرکت های صنعتی ما که خود را به منصه ظهور  بگذارد . حتما به دنبال این خواهیم بود که سرمایه گذاران را با حمایت وزرا ، دولت ، مجلس و مسولین استان و مردم عزیز شهرستان مان باز کنیم که هر گوشه ای از اندیمشک اشتغالی ایجاد شود .

اگر امروز عرض می کنم سرمایه گذار یعنی آمدن  چند هزار میلیارد تومان برای فولاد و دو هزار شغل ایجاد کردن . یعنی آمدن هزار میلیارد تومان برای دو نیروگاه سیکل ترکیبی و هزار شغل ایجاد کردن یعنی آمدن چند هزار میلیارد تومان برای مجموعه پتروشیمی و پالایشگاه و شغل ایجاد کردن است . ما حتما به دنبال سرمایه گذار خواهیم رفت .

امروز در هر خانه ای که بروید دختر و پسر ، مادر و پدر نگرانی اصلی خود را بیکاری می دانند . کل نظام می بایست اولویت آن رفع بی کاری مردم باشد .

بیکاری منشا بسیاری از مشکلات است . اعتیاد ، سرقت ، خودکشی ، ناهنجاری ها، زندان افتادن ، ادامه تحصیل ندادن ، افسردگی و بالا رفتن سن ازدواج که منشا آن بیکاری است .

اگر نظام ، دولت ، رییس جمهور ،  قوه قضاییه ، رییس مجلس و وزرا  دلسوز مردم هستند . اختلاف سلیقه را باید کنار بگذارند . گذشت ، آن زمانی که بر اساس برخی از حرف های کم ارزش مملکت با بحران مواجه می شد . امروز همه باید عزم و همت شان رفع و معضل بیکاری باشد . برای چه کسی ؟ برای ملتی که امروز سالگرد انقلاب آن است که هزاران شهید تقدیم انقلاب کرده اند . برای ملتی که در جنگ تحمیلی بیش از دویست هزار شهید و جانباز تقدیم انقلاب کرده اند .

بعضی روز های گذشته روز ایثارگری ملت بود . امروز روز نوکری همه مسولین نظام است . این ها را باید جدی گرفت . همه مسولین باید به این فهم برسند . فهمی که مردم تا امروز بالاتر از مسولین داشته اند . فهم و درک مردم ما این بوده است که هرگاه انقلاب ، امام و رهبری نیاز داشته و فرمان دادند در عرصه مختلف وارد شده اند .

امروز مجلس و دولت و سایر قوا و ارکان می بایست موضوع اول خود را بیکاری قرار بدهند . یقینا لشکر بیکاران برای انقلاب و کشور می تواند تهدید جدی باشد که باعث سست شدن بنیان های خانواده می شود .

بنده به عنوان یکی از افرادی که اگر ان شالله موفق شوم حتما اشتغال مدنظرمان است . چند پروژه را در دوره قبل که  ردیف ملی گرفته ام مثل نیروگاه دوم دز . شما اگر از سازمان برنامه و بودجه تحقیق کنید ، احداث نیروگاه دوم دز مصوبه آن را از سال های قبل از دولت و مجلس گرفتم  و در کتاب بودجه ملی آمد . این پروژه بالای هزار و پانصد نفر اشتغال خواهد کرد . مثل همین نیروگاه فعلی دز ، نیروگاه دوم آن احداث خواهد شد .

از طرفی سد بالارود امروز نیمه تعطیل است . حتما هم سد و احداث کانال های آن که دوازده هزار هکتار از زمین های دشت های ما را آبیاری می کند و هزاران نفر را مشغول به کار کند .

از طرف دیگر مشاغل خانگی برای عموم جامعه به ویژه افراد بی بضاعت ، کم بضاعت ، زنان بی سرپرست ، افراد معلول تحت پوشش کنیته امداد و بهزیستی می بایست از وام های کم بهره نظام جمهوری اسلامی بهره مند شوند . کنارخانه ، شغل کوچک ، درآمد اندک و تولید را در کنار خودش به ارمغان می آورد .

هم در حوزه اشتغال خانگی با مسولین ذی ربط ، با سپاه پاسداران کشور مذاکره کرده ایم و آماده ایم در پروژه های بزرگ مثل فولاد ، نیروگاه و پتروشیمی هم مسولین ذی صلاح و سرمایه گذاران در این ایام مذاکره داشته ایم .

هم در بحث توسعه شهرک های صنعتی و در بحث واگذاری منابع و معادن تقریبا روی همه این ها قبل از ورود در این عرصه و طی این ایام صحبت و پیگیری داشته ام .

ما از انتخابات هدف دیگری را دنبال خواهیم کرد . از انتخابات حضور فرزندان مان در عرصه مدیریت های بالای کشور می خواهیم . من از سالیان سال است فریاد می زنم ، فرزند شهرستان ما هم باید روزی تکیه بر کرسی ریاست جمهوری بزند . مگر چه چیزی کمتر از یزد کویری و رفسنجان کویری داریم ؟ ! مگر ما چه چیزی کم تر از استان سمنان داریم ؟  ما هیچ چیز کمتر نداریم . استان پهناور خوزستان اولین استانی است که پای شیعه در آن باز شد . استان خوزستان پایتخت تمدن ایران بود . استان خوزستان اولین دانشگاه کشور را در طی چند صد سال گذشته داشته است . استان خوزستان منابع غنی  نفت ، گاز ، پتروشیمی ، رودخانه ، سد ها ، کشاورزی دارا است .  استان خوزستان تقریبا با چهار و نیم میلیون جمعیت می تواند صدها رییس جمهور و صدها وزیر  تحویل دهد  اما باید به خود باوری ، اعتماد بنفس ، وحدت و با جلوگیری از تخریب سرمایه ها و فرزندان مان راه را برای آینده باز کنیم .

ما در انتخابات به دنبال این هستیم که شایستگی مردان و زنان شهرمان را به مدیران ارشد نشان دهیم و بگوییم حق ما کرسی های وزارتی ، معاون  وزارت ، استانداری ، مدیر کل و مسولیت های مهم است . ما باید به دنبال این باشیم .

ما در انتخابات به دنبال این هستیم اندیمشک مانند گذشته از بودجه های متعدد کشور بهره مند شود .

اندیمشک امروز مشکلات متعددی دارد . در حوزه عمران حتما می بایست با افزایش بودجه از وزارت کشور در حوزه خدمات شهری و برای همه شهرداری های اندیمشک ، بخش مرکزی ، بخش الوار .

در حوزه روستایی با سازمان دهیاری  در حوزه عمران مناطق نفتی ، وزارت نفت . در حوزه ارزش افزوده وزارت اقتصاد . در حوزه بودجه عمومی کشور سازمان برنامه و بودجه ، در بودجه توازن منطقه ای دولت می بایست یکی پس از دیگری بودجه ها را به شهرستان بیاوریم .

راه برای جذب بودجه یک مسیر نیست . بلکه ده ها مسیر است که می بایست برقرار شود . ما در انتخابات به دنبال آشتی اندیمشک با قوای کشور هستیم . امروز احساس ما این است که کاهش بودجه ، نیامدن پروژه ، نیامدن مسولین و رشد نکردن مسیولین اندیمشکی یکی از دلایل عمده آن قهر با قوای مختلف کشور است .

ما می بایست ارتباط منطقی ، قانون مند با همه مسولین کشور برقرار کنیم و از نعمت های کشورمان بهره مند شویم .حتما می بایست این ارتباط ،  منطقی و با رعایت قانون ، حفظ استقلال و با تفکیک قوا مدنظر قرار بگیرد .  اگر در گذشته استادیوم آمد ، کانون آمد . آب و برق آمد . گاز آمد . اگر منطقه های مختلف بهره مند لز اماکن ورزشی ، تالار ها ، کانون های پرورشی ، پارک های محله ای و امکانات اندکی شده اند امروز نیاز جامعه ما بیش از گذشته است و لفظ تحریم نمی تواند بهانه ای برای عقب ماندگی باشد .

آیا تحریم فقط برای اندیمشک است ؟ آیا اوباما فقط اندیمشک را مورد تحریم قرار داده است  یا شهرها و استان های ی دیگر هم تحریم هستند ؟! یقینا بودجه هایی داخل کشور هستند .

مقام معظم رهبری فرمودند و جناب رییس جمهور هم بر این نکته تاکید کردند که بیش از شصت درصد ، مشکل مدیریت و برنامه ریزی داخلی است نه از تحریم .

اگر درست برنامه ریزی و مدیریت کنیم بالای شصت درصد مشکلات حل خواهد شد . بنده معتقد هستم امروز نگاه ما به تحریم نباشد .نگاه ما به مشکلاتی باشد که می توانیم با وجود سرمایه های داخلی آن ها را رفع کنیم .

فریدون حسنوند نماینده سه دوره اندیمشک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد : ما در انتخابات به دنبال برقراری امنیت هستیم . حق مردم امنیت پایدار است . امنیتی که اشتغال ایجاد می کند . امنیتی که اجتماع را به آرامش می رساند . امنیتی که خانواده را به ثبات می رساند اما راه بدست آوردن امنیت ایجاد ارتباط حاکمیت با مردم است .

این غلط است که بگوییم ارتباط با مسولین در امنیت تاثیری ندارد . ارتباط مردم با مسولین حایز اهمیت است و این اولین قدم امنیت پایدار است . دومین قدم اعتماد به مردم در حوزه امنیت سومین قدم تقویت دستگاه ها و مجموعه های برقرار کننده امنیت ، زیر ساخت ها ، بودجه ها و اعتماد در کنار آن ها امنیت و سرمایه گذاری به وجود می آورد .

امنیت به معنی بگیر و ببند نیست . امنیت ضرب و شتم نیست . امنیت رفتار خشن نیست . امنیت سپردن به دستگاه قضایی نیست . امنیت مسیر دیگری دارد که اگر آن را درست و دقیق انجام دهیم هیچکس نگران نخواهد شد و مردم با ارامش و امنیت زندگی خواهند کرد. توسعه مراکز گردشگری ، فرهنگی ، ورزشی و هنری

شهرستان ما باز هم به فدک پانصد هکتاری برای گردشگری نیاز دارد . باز هم به شاهزاده احمد به عنوان یک منطقه زیارتی و توریستی نیازمند است . اندیمشک باز هم به منگره و دشت های پر از درخت آن نیاز دارد که گردشگر داخلی و خارجی و مردم ما از آن بهره مند شوند . باز هم رونق جاده سد دز و جاده سد کرخه برای تفریح مردم ، پیر و جوان نیاز دارد .

باز هم سالن های ورزشی ، کانون های فرهنگی و آموزشی ، تالارهای اجتماعات ، مراکز مختلف هنری حق مردم است .

در انتخابات به دنبال وحدت ملی و سازندگی هستیم . همه باید دغدغه پیشرفت شهرستان را داشته باشیم که مردم دارند . حضور شما موید و بیان کننده این است که هم دغدغه دارید ، هم دلسوز هستید ، هم احساس تعهد و مسولیت می کنید .

هفت اسفند راهی است برای وحدت . متاسفانه بعضی از زبان ما با توهین به برخی افراد گمان می کنند می توانند زمینه تهییج اذهان را بوجود بیاورند . شعار ما وحدت است . خودمان به همه اعلام کرده ایم که برادر هستیم و در کنار هم حرکت به سوی آینده را دنبال می کنیم . به همه اعلام می کنیم ما برای اتحاد و برادری می آییم نه انتقام . ما امروز استفاده از همه افراد و ظرفیت ها را در دستور کار قرار داده ایم . ما در انتخابات گذشته و گذشته و گذشته ها را باید به فراموشی بسپاریم . صف های کاذب خود را برداریم . حریم کاذب اختلاف را برداریم  و یک مجموعه واحد و دوست در کنار هم ایجاد کنیم .

همه طوایف و سلایق و همه محلات را در کنار هم قرار دهیم . به همه دوستان نیز عرض کردم . ما نه اهل شایعه هستیم . نه اهل تهمت هستیم . نه اهل شب نامه هستیم. نه اهل تهدید هستیم و نه اهل تطمیع . به خدا توکل کرده ایم . با دعای خیر مردم اگر رای بیاوریم و رای نیاوریم ، رای مردم محترم و تمکین در برابر قانون سر لوحه کار ما خواهد بود .

سه دوره رای آوردم . یک دوره رای نیاوردم. در هر چهار دوره اطلاعیه تشکر و سپاس گزاری داده ام . به من گفتند اگر این دوره رای بیاورید جشن پیروزی به راه می اندازید ؟ گفتم نه ! پرسیدند چرا ؟ گفتم اولا  نزدیک ایام فاطمیه هستیم . اگر قرار است جشنی گرفته شود همه مردم باید جشن پیروزی خود شان و جشن وحدت را بگیرند . همه کاندیدها و مردم بیایند . پیروزی مال یک نفر نیست . متعلق به یک گروه و یک تیم و یک باند نیست . اگر قرار است پیروزی باشد متعلق به مردم است . نیت قلبی ما در آینده به لطف خدا این است .